איך עובד מצלמת מהירות ניידים

איך מהירות מצלמות עבודה

מאת דניאל Patrascu | 2010/03/15 14:41 GMT

מחזה המפחיד ידי נהגים אפילו יותר שוטרי תנועה, מכמונות מהירות לא בסביבה כבר זמן רב, ובכל זאת הוא זמן קצר הפך לאחד נושאים בפאב, תקשורת והבית המועדפים עבור נהגים ונהגים כאחד. האם הם שימושיים? האם הן מדויקות? האם עליהם לשמש? האם הם מפריעים כי "הזכות לפרטיות", כך לשבחים על ידי פעילי זכויות אדם?

איך עובד מצלמת מהירות ניידים

אנחנו לא מעניינים אותי מה את התשובות לשאלות הנ"ל צריכות להיות. לא כאן, לפחות. מה ננסה לעשות כאן הוא לתת לך פרספקטיבה טובה יותר על הנושא, כך שאתה יכול להחליט בעצמך מה התשובה הנכונה לכל השאלות הללו צריכה להיות. נעניק לך היסטוריה קצרה של הטכנולוגיה, ננסה להראות לך את סוגי מצלמות מהירות, בסופו של דבר, להסביר איך כל אחד מהם עובד.

המצלמה המהירה, או מכמונת מהירות, כפי שהוא מוכר אצל קציני משטרה ומשרדי ההנהלה, שתחילתה ככל 1905. באותה שנה, פטנט על מה שנקרא "מצלמת זמן הקלטה עבור נהגים השמנה " (שימו לב "לְכִידָה" טווח. ) הוגש.

עיקרון העבודה מאחורי המצלמה הפרימיטיבית הזה היה בעצם זהה לזה המשמש מצלמות מודרניות, רק שזה השתמש בגישה ישירה יותר. המצלמה תיקח שתי תמונות של מכונית, נע על פני נקודות ההתחלה וסיום של קטע מדוד של הכביש. לא ברור מה בדיוק שהפעיל את המצלמה לתוך מתעורר לחיים.

ניסיונות אחרים כמה לפתח מצלמה שמישה נעשו במהלך 60 השנים הבאות או כך, עם אחד הבולטים לכך הוא מתוצרת החברה הולנדית Gatsometer BV. נוסד על ידי נהג ראלי M aurice Gatsonides. הוא ניסה להשתמש במצלמה כדי לעזור לו לשפר את הנהיגה שלו, על ידי ניטור מהירות מעבר לפינות. המצלמה שלו היתה מערכת אכיפת כביש-כלל האוטומטית הראשונה. כַּיוֹם, Gatsometer היא הספקית הגדולה בעולם של מערכות מצלמת מהירות. ואתה צריך גם להאשים אותה המצאת המכ"ם הראשון לשמש עם תנועה בכביש.

איך עובד מצלמת מהירות ניידים

חזרה לנושא שלנו, מצלמות ראשונות החל מקבל הציג החל ה -1960. יחידות אלה השתמשו סרט כדי להקליט את התמונה והם נשארו במידה רבה בשימוש עד תחילת 1990, כאשר מהירות דיגיטלית המצלמות באו אל אור הזרקורים.

נכון לעכשיו, בהתבסס על האופן שבו הם משמשים, מצלמות מהירות ניתן לחלק לשלוש קבוצות גדולות: ובמחשבים ניידים, מצלמות מהירות קבועות ומצלמות מהירות ממוצעות. בהתבסס על הטכנולוגיה שהם משתמשים, מצלמות מהירות יכולות גם להיות מחולקות לייזר, truvelo מפרט.

MOBILE מצלמות

המצלמות הניידות הן אלה ניתן למצוא על גבי כלי רכב משטרתי. המכונה גם מכ"מים. הם מגיעים במגוון צורות וגדלים, להיות רכב רכוב, מוחזק ביד, חצובה רכובה וסתירה (משמעות נסתרת שבו אתה הכי פחות מצפה).

סוג של מצלמה זו מגיע עם ציוד האיתור המובנה שלה, המאפשר למוביל כדי להקליט את המהירות באופן מדויק של נהגים הנכנסים קשר של המוביל להיות נייח או לא. הם יכולים גם לזהות במהירות קשר של המוביל נע עם או נגד הזרם של התנועה.

המצלמה מבוססת על טכנולוגיית לייזר (הגברה אור על ידי פליטה מאולצת של קרינה), הפולט אלומת אור לעבר הרכב הנכנסים. זה לוקח את הקורה 0.3 ל 0.7 שניות לרכוש ולרשום יעד ב טווח פעולה של 800 מטרים.

מה קורה אחרי היעד נעול נקרא אפקט דופלר והוא יכול להיות מוסבר כמו המתואר להלן.

המכ"ם שולח אלומת הנ"ל ב תדרים ספציפיים ו בזווית לרוחב הדרך. כאשר מכונית נכנסת בתחומה, המכ"ם משתקף ואת הקורה משנה תדר בגלל התנועה היחסית בין מכ"ם הרכב. המידה שבו שהתדר או ירידות תלויות במהירות שבה הרכב עובר הוא נוסע.

איך עובד מצלמת מהירות ניידים

מצלמות ניידות הן גם מסוגלות זיהוי הכיוון שבה רכב הפיקוח שנסע תדר הוא הכלי העיקרי כאן גם כן.: אם היא מגדילה, הרכב הוא נכנס, בעוד שאם היא יורדת, הרכב הוא מתרחק המוביל.

ועכשיו, קצת על איך לרדאר קובע את הגודל של כרטיס אתה תקבל: איך זה לקבוע מהירות. כפי שאמרנו לעיל, המידה שבו עליות או ירידות תדר משמשת לקביעת מהירות. מאחר הקורות מופנים בזווית (בדרך כלל 20 מעלות) לעומת הכביש, לשינוי תדר יציין במהירות נמוכה מהמהירות בפועל של היעד. המכ"ם מחשב את זווית השיפוע ואז, באמצעות טריגונומטריה, היא קובעת את המהירות לכיוון הנסיעה.

FIXED SPEED מצלמות

תיבה או תותח זה מוזר, צבעוני יושב בצד של הכביש היא מה שנקרא מצלמה קבועה. כמו כן, ניתן לראות רכובים על עמודי רמזור בערים גדולות, או שניתן לראות תלוי על עיליים או גשרים אשר חוצה את הכביש.

סוג זה של מצלמה מזהה את המהירות של כלי רכב באמצעות גלאי פייזו אלקטרוניים (חוטים זעירים) מוטבע לתוך פני הכביש (בדרך כלל, יש שני סטים של חוטים מוטבעים לתוך הכביש). כאשר מכונית חולפת על פני אחד הגלאים, לאות אלקטרוני מפעיל את המצלמה. אם המהירות של הרכב היא גבוהה מהגבול, תמונה דיגיטלית של הרכב נלקחת. המהירות נקבעת בהתאם לכמות הזמן שלוקח למכונית להגיע חוט השני.

שיא מצלמות מהירות קבועה תאריך, שעה, מיקום, כיוון הנסיעה, מהירות, המהירות המותרת על אותו חלק של הכביש (לשם השוואה) ו השביל שבו המכונית נסעה.

המצלמה הקבועה יכול להבדיל בין נתיבים יכול להרים את הרכב הפוגע מתוך שורה של כלי רכב. להיות מותקן בזווית (אופקי או אנכי), מסתתר מאחורי המכונית מול לא לעשות, כמו המצלמה עדיין תוכל לקרוא את לוחית הרישוי. בתנאים רב-ליין, כל אחד הנתיבים מקבלים גלאי פייזו משלה מצלמת עדשת טלה, בעוד כל הנתיבים הסתכלו על ידי מצלמת עדשה רחבה זוית.

מצלמות מהירות ממוצעות

אולי הפשוט ביותר של מצלמות המהירות היא מצלמת המהירות הממוצעת, הידוע גם בשם הכרת לוחית זיהוי אוטומטי מצלמה (ANPR). זה לא להשתמש בלייזרים, קורות, GPS או כל המצאה מודרנית אחרת, אבל מצלמת התמונה הישנה טובה קצת מתמטיקה.

העיקרון מאחורי מצלמת המהירות הממוצעת הוא פשוט: לדעת את המרחק בין נקודה א 'לנקודה ב', כמו גם את הזמן רכב יוצא בנקודה A, זה קל לקבוע את המהירות הממוצעת של המכונית כי בין שתי הנקודות. באמצעות אינפרא אדום ומאגר רכב, המערכת מזהה את המכונית על ידי קריאת לוחית הרישוי.

באופן רשמי, זה סוג של מצלמה נקרא מערכת מצלמת מהירות אכיפה (מפרט), אך ידוע גם במדינות מסוימות (כמו בבריטניה) מהירות הפרת איתור הרתעה (SSVD).

למצלמות מהירות מבוססי לייזר, יש קבוצה של בינלאומית מוסכמת תדרים שבו הם פועלים. החל משנת 1960, שנקרא להקת X (10.525 Ghz +/- 50 Mhz ו 24.150 Ghz +/- 100 Mhz) שימש השמנה לנהגים. בשלב זה איבד הרבה תפקיד זה, כמו זה משמש כוח דלתות אוטומטיות (גלאי רדאר הם אולם עדיין מסוגלים להרים את האות, שליחת קריאות שווא).

בשנות ה -1970, התדירות הנמוכה יותר להקת K הוצג (100MHz 24.150 Ghz +/- ו 24.050-24.250 Ghz), ואילו באירופה להקת קה (33.4GHz-36GHz. +/- 100MHz) החלה בשימוש בשנת 1980. התוספת האחרונה בטווח התדרים היא להקת Ku (0.70 - 12.75 GHz + / -. 100MHz).

איזה הוא הטוב ביותר (או הגרוע ביותר)

קשה לומר איזה מבין שלוש המערכות הגדולות הוא הטוב ביותר (אם אתה למשטרה) או הגרוע ביותר (אם אתה העבריין). באופן כללי, כל עבודה תלת, אחרת לא היינו צריכים את כל הדיון בנושא, עכשיו הלוא כן? אם אנחנו רוצים להסתכל באובייקטיביות אולם, ואנחנו צריכים להגיד את המערכת האחרונה המתוארת כאן, המפרט, הוא הטוב ביותר.

קודם כל, הוא משתמש הרבה פחות ההייטק לעבוד, מה שהופך אותו פחות רגיש אמצעי-נגד (לקרוא גלאי רדאר, משבש, וכן הלאה). שנית, זה פחות רגיש מחלוקת, כפי שהוא ממוצעים המהירות של מכונית המיועדת למרחקים ארוכים, במקום למדוד את זה בנקודה אחת קבועה. משמעות הדבר היא האטה כאשר אתה מתקרב המצלמה SPECS וזירוז שוב עד שתקבל למשנהו לא מחסה לך משהו רע, והוא בטוח להשיג לך כרטיס.

אחרי הכל, אם המרחק בין נקודת א 'לנקודה ב' הוא X. ואת הזמן להגיע מנקודת א 'ל-ב', אם אתה מכבד את המהירות מוותרת, הוא י 'אז איך זה שאתה הצלחת לעשות את זה ב Z. זמן כאשר Z הוא קטן בדרך מ Y?

פוסטים קשורים

  • איך זה עובד פוקוס אוטומטי? מערכת AF בעצם מורכבת ממערכת חיישן מקושרת (דרך המעבד של המצלמה) על מנוע AF, אשר גם יהיה העדשה או גוף המצלמה ...

  • מצלמת iPhone 5 לא עובד? קש A Light עשוי לפתור לו מצלמת 5 iPhone שלי לגמרי הפסיקה לעבוד לאחרונה, והופיעה להישאר ככה למרות מתאפס בכפייה, להרוג אפליקציות מצלמה, וכל ...

  • FDMA (טכנולוגיה ניידת 2G) זה עובד כמו מערכת רדיו על ידי הפרדת תדירות לתוך ספקטרום שווה אבל זו משפיעה על איכות הקול. FDMA היא מערכת אנלוגית עדיין קיימת נייד 2G ...

  • Sony Xperia, סיבה אתה צריך Communicator חכם! Sony Xperia Mobiles הוא אחד המותגים הבולטים בהודו. הם הקימו את עצמם כמנהיג ערך במוצרים שונים ...

  • שימוש dictinary צרפתית בטלפון הנייד שלך המידע בדף זה מיועד בעיקר עבור טלפונים ניידים בסגנון "מבוגרים". אם יש לך אייפון או טלפון חכם מודרני. אתה יכול להיות יותר ...


Warning: include_once(/home/admin/web/israeli.mobilesbuzz.com/public_html/ins/aftercontent.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/admin/web/israeli.mobilesbuzz.com/public_html/אֵיך/איך-עובד-מצלמת-מהירות-ניידים.php on line 135

Warning: include_once(): Failed opening '/home/admin/web/israeli.mobilesbuzz.com/public_html/ins/aftercontent.txt' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /home/admin/web/israeli.mobilesbuzz.com/public_html/אֵיך/איך-עובד-מצלמת-מהירות-ניידים.php on line 135